DREVA-PACK Kft. fakonténer, raklapmagasító, csomagoló eszközök, fa, fa láda, fa tartály láda, faipari tevékenység, falemez, gyümölcsös konténer, hullámpapírlemez, raklap, raklapok, rekesz, rétegelt lemez, szállítási csomagolás,gyümölcsös konténer, zöldséges konténer, fa tartály láda, faipari tevékenység, raklap, faláda, rekesz, raklapmagasító, DREVA-PACK Kft. fakonténer, gyümölcsös konténer, zöldséges konténer, fa tartály láda, faipari tevékenység, raklap, faláda, rekesz, raklapmagasító
2013. szeptember 30., hétfő
2013. július 27., szombat
Néhány kép jelenleg gyártásban lévő termékeinkről
Ágynak használható raklap összeállítás alapja, amely 2 db 900×1000 mm gyalult felületű fenyő fűrészáruból készült.Az összeállítás magassága 290 mm,
szélesség 900 mm, hossz 2000 mm.
A raklapok a felületek miatt könnyen felületkezelhető
Méretekben igény szerint módosítható
2013. július 8., hétfő
Fa konténerek
A mezőgazdaságban napjainkra
egyre elterjedtebb a fa konténerek használata. Alapanyaguk jellemzően hazai
nyár, illetve fenyő fűrészáru, melyek sokszor az EUR raklapgyártás
melléktermékei. A nyárfán és a fenyő fűrészárun túl - az eltérő igények és a
Magyarországon feldolgozott faállomány lehetőségeihez mérten - lucfenyő, éger,
illetve akác alapanyagok is használatosak. A fa konténerek alapanyagait és
méreteit túlnyomóan a bennük tárolt és szállított termék határozza meg,
valamint a raktárak és szállítóeszközök optimális kihasználhatósága.
A mezőgazdasági felhasználásban
fából alapvetően három fajta konténert különböztetünk meg: az almás konténert,
a zöldséges konténert és a dinnyés konténert.
Az almás konténer többnyire vízszintes lécezésű, 600 mm belmagasságú, továbbá
az oldalelemeket sokszor éltöréssel kérik, ami kiküszöböli az áru sérülését.
A zöldséges konténerek általában függőleges lécezésűek és belméretük
sokszor meghaladja a 800 mm-t is. Ezen konténerek alkalmasak a burgonya,
gyökeres, káposztafélék, hagyma tárolására.
A dinnyés konténer szintén függőleges lécezésű, 800 mm belmagasságú,
valamint sokkal nagyobb a hézagolása a dinnye méretei miatt.
Az almás és a zöldséges
konténerek elemeinek hézagolása 15-20 mm között változik, melyet befolyásol a
benne tárolandó termék szellőzés igénye is. Míg a dinnyés konténert legtöbbször
csak egyszeri vagy kétszeri szállításra használják, addig az almás és zöldséges
konténereknek a tárolási feltételeknek is meg kell felelniük.
Az összeillesztések mind a dinnyés,
mind az almás és zöldséges konténereknél belőtt csavart szeggel történnek. A
keret raklaphoz való rögzítését többnyire saroklemezekkel oldják meg, de
létezik egy állványcsavaros rögzítés is, amely előfúrással és önmetsző 240
mm-es, speciális csavarral történik. Ez a megoldás a gyakorlatban költségesebb,
de jelentősen megnöveli az almás és zöldséges ládák stabilitását, illetve
helyettesíti a saroklemezek használatát, ami a konténerek mozgatásánál is több
hátránnyal járt (egymásra rakodva instabil, lemezek összeakadása).
A faalapanyag megengedi nagyméretű
konténerek gyártását. A gyümölcsös és zöldséges konténerek előállítási ára még
mindig versenyképes, továbbá lehetőség van a ládák javítására is, melyet a
műanyag konténereknél nem tehetünk meg. Társaságunk tapasztalatai alapján, a fa
a mezőgazdaságban használt konténereknek továbbra is egyik legelterjedtebb és legalkalmasabb
alapanyaga.
2013. június 25., kedd
Raklapépítészet Párizsban
Használt raklapok segítségével valósulhat meg egy nem mindennapi építészeti projekt a francia fővárosban. Stephane Malka látványos tervei egy Párizs belvárosába álmodott diákszállást ábrázolnak.
Malka már Párizs-szerte ismert formabontó alkotásairól, ezt a koncepciót viszi tovább új, Innovative Student Housing elnevezésű projektje is, ami egy valódi környezetbarát megoldás. A francia építész meggyőződése szerint a környezettudatos tervezés legjobb módja - egyben a bolygó jövőjének garanciája - nem új anyagok legyártása, hanem a már létezők másodlagos felhasználása. Emellett elkerülhetőek a keletkező további energiaveszteségek és a környezetszennyezés fokozása, ha az újbóli hasznosítás az alapanyagok átalakítása, újrafeldolgozása nélkül történik meg. Szakemberek véleménye szerint az AME-LOT névre keresztelt konstrukció környezetbarát mivolta mellett organikusan illeszkedik a városképbe is, értékes négyzetmétereket spórolva a korlátozottan rendelkezésre álló szabad területből.
A szerkezet könnyen felhasználható, a forma pedig bármikor megváltoztatható. A kiszuperált tároló raklapok nem csupán újszerű megjelenést adnak az épület homlokzatának, de a szellőzést és a szobákba jutó fény szabályozását is biztosítják.
Az AME-LOT homlokzati modul felépítéséhez néhány száz raklapra lesz szükség, melyeket sarokvasakkal erősítenek meg – ez teszi lehetővé elhajlításukat, ezáltal pedig az épület formájának megváltoztatását, a legkülönbözőbb geometriai alakzatok létrehozásával. A létrejövő, új „parazita-objektum” összterülete 450 négyzetméter, az építkezés költségét 290 ezer euróra becsülik. A projekt csekély bekerülési összege kétségkívül számos, a környezetbarát fejlesztések irányában elkötelezett befektető szemében teszi érdekessé az újítást.
2013. június 18., kedd
Raklaptörténet 3.
Ahogyan a korábbiakban már szó volt róla, a fa raklapok evolúciója elvezetett a paletták felhasználhatóság tekintetében széles skálájához, elsődlegesen a raklapok méretei és teherbírása terén. Európában a legelterjedtebb méret a 120×80 cm (amely jelenleg az EUR raklapnak felel meg), továbbá a 120×100 cm méretű raklap (ez jelenleg a FIN raklap). Egy ilyen nemzetközi szabványnak megfelelő raklap gyártóját az Európában elismert minőségellenőrző szervezet, az EPAL felügyeli folyamatosan.
A fa raklapok élettartama általánosságban hét szállítási ciklusra van kiszámítva, de napjainkban ennek meghosszabbítása érdekében számos javítási és újrahasznosítási lehetőség áll rendelkezésre.
Eltekintve attól, hogy az elmúlt tíz évben a csomagolóeszközök piacán a fa raklapnak számos konkurenciája jelent meg műanyag és vas formájában, napjainkra is a leggyakrabban használt tároló eszközök között maradt, és előreláthatóan nem is fogja elveszteni ezt a pozíciót.
2013. június 15., szombat
Raklaptörténet 2.
A továbbiakban a raklapok szerkezete a teherfuvarozás fejlődési igényeinek megfelelően változott, tökéletesedett. Folyamatosan nőtt a raklapok választéka, és a kifejezetten vasúti szállításra alkalmas típusokból kifejlesztettek egy általános, minden fajta áru szállításához egyaránt alkalmas szerkezetet. A raklap így nélkülözhetetlen tároló- és szállítóeszközzé vált, úgy a közúti, vasúti, légi és vízi árufuvarozásban, mint a raktárakban való tárolásban.
Evolúciós folyamaton ment keresztül maga a raklap szerkezete is. Első körben a paletták kialakítása a „villás” emelőgépekhez alkalmazkodott: eleinte csak egyik oldalról volt megemelhető a raklap, majd később felmerült a kétoldali mozgatás igénye. Ezt követően a tárolhatóság szempontja befolyásolta a paletták fejlesztését, amely hamarosan lehetővé tette egymásra való elhelyezésüket.
Mivel a gyakorlatban is bizonyítottak (kiváltképpen a világháború idején), a fa raklapok gyorsan elterjedtek Amerikából a világ minden részére. Ehhez nagyban hozzájárult az különböző iparágak fejlődése és a gyártás felgyorsulása, valamint a szállítás folyamatának leegyszerűsítése iránti igény: az áru könnyű mozgathatósága súlytól és típustól függetlenül, a szállított áru sérülékenységének csökkentése, emellett a raktárak területének, a vasúti kocsik, tehergépkocsik rakodófelületének gazdaságos kihasználása.
2013. június 12., szerda
Raklaptörténet 1.
Raklapok – fa tárolóeszközök nélkül napjainkban nehéz elképzelni egy szállítási folyamatot, bármilyen árut illetően. Mivel megmagyarázható ez a hatalmas népszerűség?
A kérdés megválaszolásához, tegyünk egy időutazást a fa tárolóeszközök történetében, amelyek a 20. század elején jelentek meg. A szállítások nagy része abban az időben vasúton történt, miközben az áru sokszor megrongálódott, összegyűrődött, szétszóródott a szakszerű rögzítések hiányában. Szükségszerűsége miatt csak idő kérdése volt a raklapok megjelenése, melyeken az árut biztonságosan lehetett rögzíteni és szállítani.
A faalátétek használatának egyszerű oka volt: a korabeli árumozgató és teherszállító eszközök, járművek - melyek jelentősen megkönnyítették a rakodás folyamatát - a raklapok mozgatásához voltak tervezve, kiképezve. A raklapot első ízben egy amerikai gyárban kezdték el gyártani és használni, az elnevezést pedig egy felülről rögzített, két párhuzamos gerendást összekötő deszka terítékre használták először. A továbbiakban nem maradt más hátra, mint ezt a nem túl ravasz találmányt tökéletesíteni, amire 1925-ben került sor. A konstrukció ekkor végül kapott egy alsó keretszerkezetet, s így már megfelelt a mai raklap fogalmunknak. Ez az egyszerű, mégis zseniális találmány tette a tárolás műfajában időtállóvá és tökéletessé ezt az eszközt. A későbbiekben aztán a paletta szerkezete folyamatosan tovább tökéletesedett, a tehermozgató és emelő gépek fejlődésének megfelelően.
Raklapok – fa tárolóeszközök nélkül napjainkban nehéz elképzelni egy szállítási folyamatot, bármilyen árut illetően. Mivel megmagyarázható ez a hatalmas népszerűség?
A kérdés megválaszolásához, tegyünk egy időutazást a fa tárolóeszközök történetében, amelyek a 20. század elején jelentek meg. A szállítások nagy része abban az időben vasúton történt, miközben az áru sokszor megrongálódott, összegyűrődött, szétszóródott a szakszerű rögzítések hiányában. Szükségszerűsége miatt csak idő kérdése volt a raklapok megjelenése, melyeken az árut biztonságosan lehetett rögzíteni és szállítani.
A faalátétek használatának egyszerű oka volt: a korabeli árumozgató és teherszállító eszközök, járművek - melyek jelentősen megkönnyítették a rakodás folyamatát - a raklapok mozgatásához voltak tervezve, kiképezve. A raklapot első ízben egy amerikai gyárban kezdték el gyártani és használni, az elnevezést pedig egy felülről rögzített, két párhuzamos gerendást összekötő deszka terítékre használták először. A továbbiakban nem maradt más hátra, mint ezt a nem túl ravasz találmányt tökéletesíteni, amire 1925-ben került sor. A konstrukció ekkor végül kapott egy alsó keretszerkezetet, s így már megfelelt a mai raklap fogalmunknak. Ez az egyszerű, mégis zseniális találmány tette a tárolás műfajában időtállóvá és tökéletessé ezt az eszközt. A későbbiekben aztán a paletta szerkezete folyamatosan tovább tökéletesedett, a tehermozgató és emelő gépek fejlődésének megfelelően.
2013. május 28., kedd
Raklapmagasító
A raklapmagasító-keretek szállítási és tárolási feladatokat
látnak el. A keretek alapanyaga többnyire fa, de léteznek rétegelt lemezes
megoldások is. Zsanérozásuk szintén eltérő módszerrel és alapanyag használattal
készül. Alapanyaguk nagyrészt acél, amelynek köszönhetően a raklapmagasító
keretek egymásra is építhetők.
A raklapmagasítók úgyszintén lehetnek szabvány vagy teljesen
egyedi méretűek is, úgy magasságban, mint szélességben és hosszban. Teljes
mértékben a termék nagyságára igazíthatók, illetve tetőlap képzéssel ládává is
alakíthatóak. A raklapmagasítók előnyei közé tartozik, hogy megvédik a
termékeket minden külső hatástól, továbbá rendszerezhetők.
2013. május 27., hétfő
Gyártástechnológia
Fakonténerek
Fakonténer gyártásunk az egyedi igényekre specializálódik.
Alapvetően két méretű teríték van gyártásban: a 800×1200 mm-es és az 1000×1200
mm-es. A szabvány fakonténerek magassága: 600, 800 és 1000 mm. Oldallécezésük
22×100 mm fenyő anyagból készül, melyet 70 mm szögezéssel rögzítünk. A lécezés sűrűségét
többnyire a benne szállítandó termék határozza meg.
A kerethez rögzített raklapok megerősített hevederekkel
vannak ellátva, melyek egyéni igény szerint akácfából is rendelhetők. A
rögzítés 8×240 mm-es acél állványcsavarokkal történik, ezeknek köszönhetően az
áruval megterhelt, egymásra tett fakonténerek biztonságosan szállíthatók és
rakodhatók.
A fakonténerek masszivitása és élethossza teljes mértékben
kiszolgálja a mezőgazdaságban elvárt kül- és beltéri tárolási, valamint
teherbírási igényeket.
Társaságunk céljai közt szerepel fakonténer bérlési lehetőség
kialakítsa, amely csökkenti partnereink számára a termés változó nagyságától
való függőséget. Az általunk kínált bérleti lehetőséggel - nagyobb termés
esetén - megnövelhetik tárolási kapacitásukat.
2013. május 26., vasárnap
Ti is kipróbálhatjátok a raklapbútort június 5-től a Pesti
alsó rakparton, a Dunatanösvény programsorozat keretében. További infó itt: https://www.facebook.com/raklappart,
http://valyo.hu/node/151
2013. május 5., vasárnap
Néhány fontos részlet, amiért cégünk úgy döntött, hogy - külön rendelésre - felületkezelt raklapokat, illetve késztermékeket gyárt:
- A hazai raklapgyártók nagyrészt nyárfa alapanyaggal dolgoznak. Ez az alapanyag részben alkalmatlan a raklap bútornak való felhasználására. Ez elsősorban a felületkezelésnél jelentkezik hátrányként, mivel a nyárfa a fenyőtől eltérően viselkedik csiszolásnál, illetve a lazúrok felvitelénél.
- Amennyiben új raklapot használunk, fontos, hogy a raklapok szárazak legyenek. A nedves raklapok felületéről a pác és más víz vagy olaj alapú festékek egy idő után kifakulnak és leperegnek.
- A hazai fenyőből készült raklapoknál fontos megjegyezni: a hazai fenyő tartalmaz egy fajta gombát, amelyet hőkezeléssel nem minden esetben tudnak semlegesíteni. Amennyiben beltéri bútorokat készítünk raklapok felhasználásával, ezt mindig tartsuk szem előtt.
- A hőkezelés nem azonos a szárítással. Hazai piacon a gyártók nem szárítják az EUR, MÁV raklapokat.
- Pácolás, festés előtt fontos a raklapok alapos felületkezelése (csiszolás, gyalulás), amely a nehezen hozzáférhető részeken problémás lehet.
- A raklapok gyalulását és szárítását otthon is elvégezhetjük, de ez nem minden esetben hatékony és eredményes.
2. Néhány szempont, melynek a jövőben eleget szeretnénk tenni:
- Termékeink száraz lucfenyőből illetve más bútornak alkalmas fa fajtákból készülnek, melyek teljes mértékben megfelelnek a felületkezelési igényeknek.
- A raklapok elemei már részben gyalult és csiszolt felülettel rendelkeznek.
- Az új raklapok minden szennyeződéstől és károkozóktól mentesek.
- Termékeink egyedi igény és méret szerint kerülnek gyártásra.
- Termékeink színben és típusban való nagy választéka.
2013. április 19., péntek
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)